METROSPORT - Teniszpályák és műfüves focipályák - Pályafoglalás: 06 30 742 0480, (1) 406-5584

Pályák és árak - TÉLI FOCISZEZON

A FEDETTPÁLYÁS FOCISZEZON  2017.10.02 - 2018.04.01. KÖZÖTT 26 HÉTIG TART.soccer-playing-kicking-ball-closeup Banners

Áraink az idei szezonban is változatlanok.

A pályák értékesítését megkezdtük.

Szerződéskötésre a METROSPORT irodában

hétfőtől csütörtökig 15:00 - 19:00,

pénteken 15:00 - 18:00 óra között várjuk Önöket.

Keddi bajnokság

A  bajnokságban   I - II - III. helyezett csapatok kapitányai a kupákat, érmeket az Irodában vehetik át 2016. július 22. péntektől.

* Június 7-én  a TECHNIKA HÁZA - Nápoly meccs utolsó percében Hagymási Gergely (Technika H.) szerelését követően Varga Dezső (Nápoly) ököllel megütötte és      vérző sérülést okozott neki.

A játékvezető javaslatával egyetértve Varga Dezsőt 2016.10.01-ig eltiltjuk !

FIGYELEM !

A halasztott meccsen - Menedzser Pr. - PKI - július 20. szerda 20:30 órakor egyik csapat sem jelent meg !

METRO KUPA műfüves labdarúgó bajnokság szabályai

A bajnokság helyszíne: METROSPORT  vonalas pálya - Budapest XVI. Ker. Csömöri u. 158.

A pálya talaja:  Műfű gumi őrleménnyel és kvarchomokkal feltöltve. Októbertől áprilisig sátor.

Az összeget nevezéskor egy összegben kell fizetni, legkésőbb a bajnokság kezdetéig.

A bajnokság résztvevői:

Minden olyan csapat, aki a szabályzatot elfogadja, a nevezési díjat a Foci irodában befizette és nevezésüket a Verseny Bizottság elfogadta.

Játékszabályok

A kapu mérete: 3x2 méter.

A játéktér mérete: 20x40 méter.

A mérkőzések játékideje: 2x20 perc futóórával.

A mérkőzéseket 5-ös méretű labdával kell játszani.

A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.
Az oldalról való játékba hozást a vonalról, vagy a vonalon kívülről lehet kézzel, vagy lábbal elvégezni. Ha a játékba hozó játékos kéri, az ellenfél játékosának 3 m-re kell állni.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A labda játékba hozatala kézzel és lábbal is történhet.

Ha a labda a sátor tetejét éri, oldalról való játékba hozatal következik az ellenfél javára.

A labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.
A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, de gólt nem érhet el, csak ha a labda játékban volt.
Kirúgásból és középkezdésből is közvetlenül gól érhető el.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik. Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.
Játékos cserék a saját térfélen a felezővonaltól 5 méteren belül, az oldalvonalnál történhetnek.
A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, 5 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.
A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A büntető rúgás a kaputól 7 méterre, a büntetővonalról történik.

Szabadrúgás elvégzésénél - a labdás játékos kérésére - az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után.

Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után.

Helyezések eldöntése:

Győzelem: 3 pont Döntetlen: 1 pont Vereség: 0 pont
Pontegyenlőség esetén a gólkülönbség, majd a több rúgott gól, végül, a kevesebb kapott gól, ha minden egyenlő, akkor a sportszerűségi versenyben elért jobb helyezés dönt. Az első forduló végénél pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény számít.

A bajnokság lebonyolítása:

Minden csapat 14 mérkőzést játszik.
Egy játékos egy ligában csak egy csapatban szerepelhet!

Díjazás: A dobogón végző csapatok serleg és érem díjazásban részesülnek.

Egyéb fontos tudnivalók:

Várakozási idő: nincs !!!!
Az a csapat, amelynek ellenfele nem jelenik meg, vagy nem áll ki megfelelő létszámban, játék nélkül 5:0 arányban nyeri a mérkőzést.
A mérkőzéseken minden játékos saját felelősségére szerepel.
A jegyzőkönyvbe csak a rajtengedélyben szereplő játékosok írhatók be, max. 15 fő,

EBBŐL EGYIDEJŰLEG CSAK  2  FUTSALOS  LEHET A PÁLYÁN!!!

Rajtengedély az első forduló jegyzőkönyve. Az újonnan benevezett játékos csak a nevezést követő héten léphet pályára, és ha betelt a 15 hely, további nevezésekre nincs lehetőség (esetleg súlyos sérülés miatti kiesésnél igen).
A mérkőzésen 15 fő szerepelhet, de ebből egy időben 6 fő (5 mezőnyjátékos és 1 kapus) tartózkodhat a játéktéren.
A csapatoktól elvárjuk, hogy számozott mezben lépjenek pályára l
A mérkőzéseken stoplis cipő használata TILOS!

A labdát a pályaválasztó csapat köteles biztosítani.
A csapatoknak 4 öltözőhelyiség áll rendelkezésre.  Az öltözőben hagyott értékekért a szervezők semmilyen esetben sem vállalnak felelősséget.
A sporttelep területén a szándékosan okozott kárt a csapat köteles megtéríteni, ellenkező esetben őket azonnal kizárjuk a nevezési díj visszatérítése nélkül.

A pályán hangoskodó játékosokkal, Illetve csapattal szemben szigorúan fellépünk. A játékvezetőt csak a csapatkapitány szólíthatja meg, más játékos által történő megszólítás, vagy szóbeli inzultálás ( ide értve a pályán kívül tartózkodó cserejátékosokat is) azonnali 2 perces kiállítást von maga után.

A pályán, a játékos részéről történő tettleges megnyilvánulást, a játékosnak (vagy játékosoknak) a bajnokságból való azonnali kizárással büntetjük.
Büntetőrúgás után az esetlegesen kipattanó labda játékba kerül.

Hatos vonalon belül csak a kapus csúszhat be (csak labdára irányuló mozdulattal), másnak tilos. Az ilyen szabálytalanság szankciója  közvetlen szabadrúgás.

Alkoholos, illetve bódult állapotban játékos nem játszhat, ennek elbírálása a játékvezető feladata.
Halasztására van lehetőség az ellenfél beleegyezése esetén, a halasztani szándékozó csapat 8500.-ft-ot köteles kifizetni az új mérkőzés időpontja előtt egy héttel!

Egy bajnokságban maximum 2 halasztást lehet kérni, a harmadik automatikus kizárást jelent.

Elmaradt mérkőzések szankciója:
-egy héttel előre bejelentett – nincs büntetőpont
-egy héten belül,legkésőbb1 nappal a meccs előtt bejelentett – 10 büntetőpont
-nem jelentik be, ill. a meccs napján jelzik – 20 büntetőpont

A 40 büntetőpontot összegyűjtő csapatot kizárjuk.

A versenybizottság minden esetben fenntartja a jogot a bajnokság menetének megváltoztatására.

Óvás:

Az óvást kizárólag írásban - lehetőleg a Jegyzőkönyv hátoldalán -, a mérkőzés lefújását követő 15. percig kell bejelenteni.

Óvási díj: 6,000,- Ft. Ha ezt 48 órán belül nem  fizetik ki, elutasítjuk az óvást, az tárgytalanná válik!

A befizetett pénzt nem áll módunkban visszafizetni az óvás jogossága esetén sem.

Minden egyes megválaszolatlan kérdésre az MLSZ szabálykönyve az irányadó!

Eredményes és sportszerű játékot kíván a Verseny Bizottság nevében

Büntetőpont táblázat

Szabálytalanság megnevezése

büntetőpont

Sárga lap (szabálytalan csere, becsúszó szerelés, feltartás, hangoskodás)

3

2 perces kiállítás (szándékos kezezés, veszélyes durva játék, hátulról történő szabálytalan szerelés, másodszori hangoskodás, reklamálás)

4

5 perces kiállítás (mint a 2 perces, csak másodszor követi el.)

6

Végleges kiállítás (mint a két perces, csak harmadszor követi el.)